Dnes je 18. 7 2024, svátek má Drahomíra.

Zajímavé internetové odkazy.


Asociace a systémy

 http://www.iantd.com/
 http://www.iantd.cz/

International Association of Nitrox and Technical Divers - mezinárodně uznávaná pro svůj novátorský přístup v potápěčském vzdělávání.První asociace,která umožnila sportovním potápěčům používat nitrox a další směsi.Vše od začátečníka po technického potápěče.   

 http://www.cmas2000.org/

http://www.svazpotapecu.cz/

 

Confédération Mondiale des Activités Subaqutiques je jeden z nejstarších celosvětově uznávaných potápěčský systémů.Výcvik probíhá většinou v rámci klubů a instruktorů.Kvalifikace na všechny sportovní potápěčské a instruktorské stupně.Je členem mezinárodního olympijského výboru a dalších organizací.Prezidentem byl i legendární J.Y.Cousteau.

 http://www.daneurope.org/

 

Divers Alert Network - poskytuje potápěčské zdravotnické rady,provádí výzkum v potápěčské bezpečnosti,organizuje kurzy a semináře s cílem zvýšení znalostí a význam odpovědnosti rekreačních potápěčů.

 http://www.bsac.co.uk/

 

British Sub Aqua Club - klub, který tvořil historii sportovního potápění ve Velké Británii a do současné doby provozuje výcvik na všechny potápěčské stupně.Jeho členy je řada známých potápěčských osobností z historie i součastnosti. 

 http://www.naui.org/

 

National Association of Underwater Instructors -druhá nejstarší potápěčská organizace založená v USA.Standardy používají např.Navy Seals či výzkumné středisko NASA v Hustonu pro výcvik astronautů.Výcvik dnes obsahuje i technickou a vědeckou větev.

 http://www.gue.com/

 

Global Underwater Explorers - mezinárodní asociace s výcvikem technického potápění s DIR (Do It Right) filosofií.Přední techničtí potápěči okolo WKPP (Woodville Karst Plain Project) - již léta dokazují učelnost a praktičnost tohoto systému.Jsou zde takové osobnosti jako Jarrod Jablonski nebo George Irvine

 

Časopisy naše i zahraniční
 http://www.buddymag.cz/Buddy - český magazín o potápění a podvodním světě
 www.yacht-magazine.cz/Potápění - český časopis o potápění,fotofrafii,expedicích a všem co s potápěním souvisí. 
 http://www.nova-vodni-revue.cz/Dobrá voda - česká vodní revue o potápění,historii,podvodní fotografii a dalším potápěčském dobrodružství.Obsahuje i pravidelné informace SPČR.
 http://www.czech-press.cz/Oceán - český časopis o potápění,odborné články stálých dopisovatelů,fotografie,reklama a další zajímavosti z oboru.
 http://www.tauchen.de/Tauchen - německý dlouholetý časopis o potápění kde naleznete mnoho informací a zajímavostí o potápění.
 http://www.divernet.com/index.shtml/Diver - anglický potápěčský časopis kde najdete vše co se v potápění děje.Je zde tolik informací,že je potřeba mnoho času na jejich čtení.
 http://www.wreckdivingmag.com/Wreck Diving Magazin - zajímají Vás vraky? Zde naleznete mnoho informací i další odkazy na zajímavá vraková místa světa.

Web stránky o potápění
 http://www.freediving.cz/Freediving.cz - Vítejte na stránkách o freedivingu. Freediving je vlastně sportovně-výkonnostní forma šnorchlování, které o dovolených u moře provozuje občas snad každý. Na tomto webu se dozvíte mnoho zajímavých věcí o tomto krásném sportu.
 http://www.adrex.cz/ Adrex - stránky o potápění,parašutismu,horolezectví a dalších sportech.Neleznete zde řadu kontaktů a užitečných rad a informací. 
 http://www.divestar.eu/Divestar - stránky plné informací převážně o technickém potápění,vracích,speleo potápění,expedicích,focení pod vodou a dalších zajímavostech.Též informace IANTD HQ CZ.
 http://www.dir-cz.cz/DIR-CZ- stránky českého DIR týmu. Zde najdete články a odpovědi na řadu otázek ohledně DIR filosofie potápění přímo od jejich zástupců.
 http://www.stranypotapecske.cz/

Strany potápěčské - stránky tradičně obsahově a teoreticky bohaté.Již řadu let zdroj potápěčských informací o všem co se v potápění děje.Literatura,teorie,výstavy,přednášky,soutěže,kontakty a další.

E-shop Internetový obchod

Facebook Facebook

Fotogalerie Přehled všech fotogalerií
Sraz našeho klubu a přátel aneb pravidelná potápěčská seance 2013.
Vstup do fotogalerie
Potápění pod ledem - leden 2013.
Vstup do fotogalerie
Otužování a potápění na Rumchalpě voda 6st, vzduch -10st.
Vstup do fotogalerie

Petr Král - UW fotografie

Ankety Přehled všech anket
Jak často potápíte?
Velmi často
  4562
Týdně
  3319
Měsíčně
  4163
Pouze o dovolené
  3440
Celoročně
  2922
Nepotápím
  3033

E-mail info E-mail info
Máte zájem být od nás více informováni?

Přidejte ikonu na Vaše stránky

<a href="http://www.deaws.cz" target="_blank"><img src="http://www.deaws.cz/images/deaws_ico.gif" width="88" height="31" border="0" alt="D.E.A.W.S. Centrum" title="D.E.A.W.S. Centrum" /></a>

Partneři

Abarex
Investiční a realitní společnost

Hotel a restaurace
Ladislav Šikola
Produktová fotografie, skenování, software