Dnes je 18. 7 2024, svátek má Drahomíra.

Profil instruktora
Pokud jde o můj vodní životopis, tak jako u všech začal již před narozením v plodové vodě. Narodil jsem se a tedy poprve vynořil v době, kdy u nás po ulicích jezdily tanky a asi to nebyla doba, která by se někomu líbila. Neboť jsem v té době měl jiné starosti mých vzpomínek se zaplať Bůh toto nedotklo.

Zlí jazykové o mě říkali, že jsem se naučil plavat dřív než chodit a to bylo asi tehdy jediné čím jsem se od svých vrstevníků lišil. Nebylo tedy vůbec podivné, když jsem kolem roku 1975 začal závodně plavat v místním plaveckém oddíle TJ Bižutérie. Po třech letech, kdy mě bylo 10 let jsem již plaval za místní ačko a trénoval dvoufázově. Z této doby, což málokdo dnes už ví, mám od svých spolužáků přezdívku vodník. Do školy jsem totiž chodil ráno déle z důvodu ranního tréninku a vždy s mokrou hlavou. Byl jsem ve vodě týdně tak 12-16 hodin a téměř každý víkend na závodech. Byla to krásná doba se skvělými lidmi, která mě naučila houževnatosti, vytrvalosti, vítězstvím i prohrám a hlavně respektu a lásce k vodě.

V té době kolem roku 1978 jsem poprvé vyzkoušel i aqualung od místních potápěčů,kteří chodili po našem tréningu do starých lázní trénovat. Dodnes na to první nadechnutí nezapomenu,neboť to byl další zlom v mé vodní cestě životem.Příležitostí jsem pak měl mnoho a nikdy jsem neváhal ani minutu abych si nezajezdil pod vodou s přístrojem.

Vystudoval jsem strojní školu obor stavba a provoz strojů a stále více se začal zajímat i o technické náležitosti dýchacích přístrojů a všeho co s tím souviselo. Pak přišla vojna a další dva roky příležitostného potápění a plavání. Neboť se do té doby potápění sdružovalo jen v tehdejším Svazarmu, byl jsem rád, že přišly události roku 1989 a kromě politických a společenských změn přišel na řadu i sport. Během 6 let jsem tehdy obhájil ještě před výcvikovou komisí SPČR udělovanou kvalifikaci P***CMAS. To byla sezóna 96/97.V dalších letech jsem absolvoval několik instruktorských kvalifikací a začal osobně i učit další zájemce o potápění, což dělám jako instruktor potápění až do dnešních dní. Za tu dobu jsem učil cca 4000 potápěčů a pod vodou mám strávených přes 8000 hodin s přístrojem, studenty, potápěči a fotoaparátem.

Přeji všem potápěčům krásné a bezpečné ponory.
Nashledanou přátelé někde u vody. podpis.jpg

Petr Král

Kvalifikace:
I** # 161 CMAS
Wreck instr. II.st CMAS
Instr.potápění s dětmi CMAS
Adv.EANx Instr. # 3658 IANTD
Wreck instr. IANTD
EANx Gas Blender # 3658 IANTD
Instr.potápění pod ledem a
(overhead) IANTD
OFA instr.# 87908 DAN
Podvodní fotografie

petr_k.jpg
kontakt

Fotogalerie ? některé mé civilní,pracovní a veselé fotky
Reference ? archivní seznam některých studentů , které jsem jako instruktor ve své praxi učil.

E-shop Internetový obchod

Facebook Facebook

Fotogalerie Přehled všech fotogalerií
Sraz našeho klubu a přátel aneb pravidelná potápěčská seance 2013.
Vstup do fotogalerie
Potápění pod ledem - leden 2013.
Vstup do fotogalerie
Otužování a potápění na Rumchalpě voda 6st, vzduch -10st.
Vstup do fotogalerie

Petr Král - UW fotografie

Ankety Přehled všech anket
Jak často potápíte?
Velmi často
  4562
Týdně
  3319
Měsíčně
  4163
Pouze o dovolené
  3440
Celoročně
  2922
Nepotápím
  3033

E-mail info E-mail info
Máte zájem být od nás více informováni?

Přidejte ikonu na Vaše stránky

<a href="http://www.deaws.cz" target="_blank"><img src="http://www.deaws.cz/images/deaws_ico.gif" width="88" height="31" border="0" alt="D.E.A.W.S. Centrum" title="D.E.A.W.S. Centrum" /></a>

Partneři

Abarex
Investiční a realitní společnost

Hotel a restaurace
Ladislav Šikola
Produktová fotografie, skenování, software